• Edukacja ekologiczna w Kietrzu

Edukacja ekologiczna w Kietrzu

10.12.2019

Fundacja PlasticsEurope Polska wspólnie z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim ruszyła tej jesieni z cyklem wystaw i wykładów pt. "Od selektywnej zbiórki; Poprzez recykling do nowych wyrobów; Opakowanie - nie śmieć!". Celem wystaw jest edukacja ekologiczna w zakresie zbiórki i recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych. Odwiedzający wystawę oraz uczestnicy wykładów dowiadują się, co zrobić, aby odpady z tworzyw sztucznych nie trafiały na śmieci, i aby były selektywnie zbierane, poddawane recyklingowi oraz służyły do produkcji nowych i przydatnych przedmiotów. Od września wystawa i edukatorzy odwiedzają ekologiczne festyny oraz placówki oświatowe w całej Polsce. Szkoły otrzymują dodatkowo zestawy plakatów edukacyjnych, a uczniowie ekologiczne prezenty.  Przygotowana jest również specjalna edukacyjna prezentacja, która udostępniana jest lokalnym edukatorom oraz nauczycielom.

Od listopada 2019 wystawa jest pokazywana w szkołach, w Kietrzu oraz w okolicznych miejscowościach.  Na koniec roku 9 grudnia edukacja ekologiczna zawitała także do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Cerekwi. Zgodnie z planem w Nowej Cerkwi zorganizowane były  warsztaty, w których uczestniczyło 60 dzieci z klas I-IV oraz dzieci przedszkola. Natomiast do końca roku wystawę można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu . Następne warsztaty  będą organizowane już w Nowym Roku - mówi pan Krzysztof Sporny - Prezes HYDROKAN, który koordynuje akcję. Wszystkie do tej pory wystawy i warsztaty pomagała przygotować i przeprowadzić Lidia Pieczonka inspektorka ds. Kultury Miejskiego Ośrodka Kultury - oraz nauczycielka PZPS w Kędzierzynie-Koźlu.

Głównym celem edukacji ekologicznej w Gminie Kietrz jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz zwiększenie ilości selektywnie zbieranych odpadów, w tym cennym odpadów z tworzyw sztucznych.

Edukacja ekologiczna w Kietrzu
Edukacja ekologiczna w Kietrzu
Edukacja ekologiczna w Kietrzu