• #BałtyckaOdyseja

Bałtyckie śmieci

10.06.2020

Plastikowa butelka obrośnięta skorupiakami, fragment rybackiej sieci, sflaczałe baloniki z tasiemką, zastygła pianka poliuretanowa – każdy śmieć zebrany na plaży może stać się dziełem sztuki. „Najciekawsze” śmieciowe „skarby Bałtyku” pokazuje wystawa (pierwsza taka w historii, w Polsce!) towarzysząca akcji #BałtyckaOdyseja. Śmieci pozbierałem osobiście na 250 km odcinku od Świnoujścia do Łeby, sfotografował je Dobromil Nosek, a mecenasem wystawy jest Credit Agricole i spółka EFL, co stało się artystyczno-ekologicznym faktem dzięki życzliwości Przemka Przybylskiego - mówi Dominik Dobrowolski, pomysłodawca i organizator akcji.

Od 13 czerwca nasza plenerowa wystawa prezentowana będzie równolegle w Łebie i w Ustce. A później - do końca lata, także w kilkunastu innych miejscach, m.in. w Helu, Sopocie, Międzyzdrojach i Świnoujściu. Spodziewamy się, że w ciągu czterech miesięcy wystawę obejrzy nawet milion osób. Później czas na galerie i tournée po Polsce (może nie tylko) - dodaje Przemysław Przybylski.
Może i Ty wybierzesz się obejrzeć ją w plenerze? Przypominamy, że 6 etap Bałtyckiej Odysei - z Łeby do Władysławowa - odbędzie się 13 i 14 czerwca. A kolejne etapy według poniższego harmonogramu:
18-19 lipca. Władysławowo - Hel.
22-23 sierpnia. Hel - Puck
12-13 września. Puck - Gdańsk
10-11 października. Gdańsk - Piaski.

 

#BałtyckaOdyseja
#BałtyckaOdyseja
#BałtyckaOdyseja
#BałtyckaOdyseja
#BałtyckaOdyseja
#BałtyckaOdyseja